בית הספר לשחיה הגדול בישראל

כמה דברים קטנים שיכולים להבטיח שהקיץ הזה הילד ילמד לשחות

החודש התרחש אירוע  מאוד חשוב אצלנו – המחזורים הראשונים בקיץ 2019  של קורסי הלימוד יצאו לדרך. הטלפונים מצלצלים, שיעורים נקבעים, קבוצות נפתחות, הורים, סבתות וסבים מתרגשים והבריכה מתמלאת. הקיץ הוא זמן נהדר להביא את לימוד השחייה לסדר היום והופך את לימוד שחייה לחוויית קיץ מרעננת ונחמדה. הצוות המקצועי של 2swim צבר לא מעט שעות של ניסיון מתחת למצופים, ויודע שיש כמה דברים שאפשר לעשות לפני שמגיעים לשעורי השחייה על מנת ששיעורי שחייה יהפכו לחווייה אמיתית.

אז לקראת הקיץ וההצלחה בשיעורי השחייה- שני טיפים צוות המומחים של 2swim  מסכים שאם תתרגלו אותם, הקיץ הזה הילד ישחה מדהים!

 1. האמבטיה היא מקום נהדר לתרגל. כן, כן, זה נשמע מוזר ואולי קצת לא הגיוני. אבל תחשבו על זה. האמבטיה מלאה מים, גובה מסוים, ובצורה כזו או אחרת האמבטיה יכולה להיות בריכה קטנה שמאפשרת תרגול. יותר מזה, האמבטיה בבית היא מקום בטוח שתרגול ראשוני בו יכול לאפשר נוחות. אז מה מתרגלים? מתחילים לאט לאט כאשר המטרה היא להביא את הכניסה של כל הראש של הילד מתחת למים ולהחזיק אוויר.
  • התחילו בבדיקה פשוטה האם הילד מסתדר עם מים על הפנים בהשפרצה קלה. אם כן, נהדר ועוברים לשלב הבא. אם לא, מתחילים במשחקים של השפרצות באמבטיה על מנת להראות שלא קורה כלום כאשר מים נוגעים בפנים.
  • השלב הבא הוא הכנסה של הראש מתחת לזרם מים משפורפרת המים הזורמים. התרגול של זרם המים הוא הכנה לקראת הכנסה של הראש לתוך מים עומדים. זהו שלב מאוד חשוב שלצערי הרבה הורים לא שמים לב שהילד שלהם לא רגיל לשטוף את הראש שלו תחת זרם מים.
  • השלב האחרון- הכנסה של הראש לתוך המים. כלומר, אפשר למלא את האמבטיה בקצת יותר מים מהרגיל על מנת שהילד יוכל לצלול ולהוריד ראש לגמרי. אזהרה: המון סבלנות בשלב הזה. אין לנסות לדחוף את הראש של הילד לתוך המים, או להרים את הקול. המון סבלנות, המון הומור וזמן יעשו את שלהם.
 2. זמן בריכה- והרבה זמן בריכה. תחשבו על זה לשנייה. בזמן שיעור שחייה הילד לומד הרגל חדש לגמרי בעוד שהגוף שלו טבול במים שגורמים לגוף שלו להתנהג אחרת. מבינים את הבעיה? מומחה אמריקאי פעם הסביר שלימוד שחייה זה כמו לימוד של נוסחאות מתמטיקה מתקדמת בעוד הלומד נמצא על המעקה של בניין גבוה והוא סובל מפחד גבהים. לכן, על מנת למנוע את הנושא של בעייתיות בלימוד שחייה בבריכה, יש חשיבות לתת לגוף להתרגל כמה שיותר לסביבת המים.
  • קנו כרטיסיה לבריכה ואפשרו זמן של כיף ומשחקים בבריכה לפני התחלת השיעורים ותוך כדי השיעורים. ככול שהילד ירגיש טבעי יותר במים- תהליך הלימוד שלו יהיה מוצלח יותר וקל יותר.
  • אין צורך לתרגל את שיעור השחייה בזמן שאתם אתם בבריכה- השאירו את זה למדריך. אפשרו לילד זמן כיף במים וזמן שבו הוא נהנה מהשהייה שלו במים.

כמו תמיד, אם יש שאלות, צוות המומחים של 2swim  ממתין לכם על שפת הבריכה או בטלפון. שיהיה לנו קיץ נפלא!

דילוג לתוכן