בית הספר לשחיה הגדול בישראל

שחייה למבוגרים

שחייה למבוגרים
שחייה למבוגרים

תוכן עניינים

תוכן עניינים

תמיד רצית לעסוק בשחיה לאורך זמן אבל לא יצא לך?
תמיד חשבת ששחייה זה משעמם?
תמיד רצית לעשות כושר אבל מצאת תירוצים?
תמיד רצית להתאמן עם חברים?

שיעורי השחייה למבוגרים זו התשובה בשבילך!

"איזה כיף לחזור לאימוני השחייה שלכם, בריכה מרווחת, כל אחד מקבל בדיוק את התרגול שמתאים לרמה שלו ממאמן אכפתי ומקצועי.
התגעגעתי, המתנה הכי שווה שנתתי לעצמי לשנה החדשה"
ליל שמילוביץ

כולנו מודעים לחשיבות הכושר הגופני, ועם זאת – רובנו לא מוצאים את הזמן לעסוק בו. אנחנו מציעים אימוני שחייה בשעות המתאימות ללו"ז הצפוף שלך ולקצב החיים שלך. אימוני שחייה קבוצתיים הם הפתרון לשמירה על איכות חיים, כושר ובריאות בלי רגע משעמם אחד! אימוני השחייה מתקיימים בקבוצות קטנות בפיקוח ובהדרכה של מאמני שחייה מנוסים. אנו מתאמנים במספר בריכות במרכז הארץ, כך שתמיד תוכל לקפוץ לאימון שחייה בדרך לעבודה או בחזרה ממנה.

חוג שחיה למבוגרים תורם למוח

לא מעט מדענים עסקו בחלוף השנים בדרך, תרופה ואפילו ההנאה אשר תוכל להעניק לבני האדם אריכות ימים. עם חלוף השנים הצטרפו אל הרפואה העכשווית מגוון של מכונות, תרופות ומכשירים שונים שאכן מצליחים להעניק חיות ושמירה על שרירי הגוף, אך בכל הקשור לשמירה אורגנית של המוח ושאר חלקיו נראה כי הרפואה עדיין לא הצליחה להגיע אל היעד המבוקש. עם זאת מחקרים הוכיחו כי יכולה לתרום רבות למוחם של מבוגרים וגם של ילדים, כך שתחזוקה בריאה וטבעית של המוח יכולה להתקיים דרך פעילות שבועית של שחיה.

כך למשל נמצא כי שחיה עוזרת בשיפור יכולות קוגניטיביות, מדובר גם בפעילות מקבילה של הגפיים, גם מציאת איזון לכל הגוף בעת השחייה ובעיקר זריקה של אנדורפינים. חומר זה מאפשר הקלה משמעותית בכאבים כרוניים, מעורר שמחה במתאמנים וכל אלו לצד תיקון נוירונים במוח ועד לעצירת מוות של תאים במוח. יתרונות אלו חשובים במיוחד עבור מבוגרים בני הגיל השלישי אבל לא רק, שכן החל מגיל שלושים גוף האדם מתחיל בפירוק איטי ומבוקר של סידן הגוף ומשפיע החל מחוזקן של העצמות ועד אל הולכה עצבית.

שחייה למבוגרים
שחייה למבוגרים

לשמור על הגוף

קורס שחיה למבוגרים גם עבור בני הגיל השלישי או בעבור בני עשרים ומעלה, מגיע לא רק עם שק של יתרונות מצוינים לפעילות המוח ואף לתיקונו אלא מעניק גם סט יתרונות פיזיולוגים מדהימים. הראשון שבהם הוא כמובן פעילות כללית של מרבית שרירי הגוף, כזו הכוללת תנועה של שרירי הזרוע, שרירי הבטן, שרירי רגליים ועד לטרפזים כתפיים ועוד. שימשו במנעד של שרירים מעניק לפעילות ספורטיבית במים את ההגדרה לאימון מלא, ללא מכשירים, ללא חבלים או אופניים.

יחד עם כל אלו אימון שחיה מאפשר גם לשיפור בסיבולת לב ריאה, דבר המוביל גם להגדלה של נפח הריאות, לנשימה בריאה יותר ולפעילות הרבה יותר בריאה של מערכת הריאות והלב יחד. כמו כן פעילות של שחיה מעניקה אימון סיזיפי למנעד שרירים, אך בין היתר מצליחה לחזק את ליבת השריר הרבה יותר משל פעולות אירוביות אחרות וכל זאת במינימום של פציעות וסיכונים עבור השחיינים והשחייניות.

לימוד שחיה למבוגרים-מתאים לכולם

במאה העשרים ואחת קיימות לא מעט פעילויות ספורטיבית בהן ניתן לקחת חלק, בין אם דרך מדריך אישי ועד למכשירים שונים במכון הכושר. עם זאת ישנם תרגילים שחלק מהמתאמנים מתקשים לעמוד בהם, החל מכאלו הסובלים מכאבים כרוניים ועד אל בעלי מוגבלויות שונות. לכן בשונה מפעילויות ספורט אשר מתבצעות על היבשה, לימוד שחיה למבוגרים יכול להתאים לכל אחד, גם עבור אלו הסובלים מכאבים כרוניים גם עבור ילדים וגם עבור בני הגיל השלישי.

אחת הסיבות לכך היא היעלמותו של כוח הכבידה מתחת למים, מה שמאפשר למתאמנים אימון עם 10% ממשקל הגוף שלהם. כך גם כאלו הסובלים מדלקות חוזרות, מפריצות דיסק ועוד לספורטאים המבקשים להוסיף פעילות ספורט שלא תעמיס על השרירים יתר על המידה, יוכלו להנות מספורט שאיננו מפעיל לחץ כלל על השרירים אלא מעניק תחושת ריפוי ורוגע מהשנייה הראשונה.

כמו כן חלק מאלו הסובלים מכאבים כרוניים, עושים שימוש במגוון טכניקות תחת המים אשר מצליחות להפחית את רמת הכאב בצורה דרסטית אך בין היתר מאפשר גם שמירה יעילה על השרירים או על גידים. עצם ההפחתה של משקל הגוף במים, הופך את הפעילות הספורטיבית במים למתאימה עבור טיפולי טרפיה שונים שהפכו בחלוף השנים לפופולריים במיוחד עבור מגוון סוגים של כאבים. אך בכדי לבצע התאמה מדויקת בין התרגיל המתאים אל אזור הכאב, חשוב להיעזר במדריך טיפולי מתאים אשר יוכל ללוות אל התרגיל המדויק והמתאים ביותר.

חוג שחיה למבוגרים זה גם מרזה וגם שומר על מדדים

ובחזרה אל המחקרים אשר הצליחו לחדד את היתרונות של חוג שחיה למבוגרים, כאשר לא מעט מהם מצליחים למצוא את הקשר שבין שחייה לבין שמירה על הערכים הבריאותיים של השחיינים. אחד המחקרים הראה כי השינויים שחלים בשחיינים מתחילים עוד ברוחבם של כלי הדם בגוף, כך מתאפשרת זרימה הרבה יותר ונינוחה של הדם ומוביל לכדי ירידה של 9 מ"מ מלחץ הדם. אבל שחיה איננה תורמת רק לרוחבם של כלי הדם ולזרימה הדם, אלא גם נחשבת לכלי מצוין בעבור אלו המבקשים לרדת במשקל.

טכניקות שחיה שונות מאפשרות לשחיינים לחתוך כמות קלוריות גדולה בכל ירידה אל המים, כאשר שחיית פרפר תשיל כבין 330 עד ל450 קלוריות בחצי שה ואילו חתירה חופשית תעניק מספר כמעט זהה של קלוריות שרופות. מצד שני שחיית חזה, שחיית גב ושחיה בלי סגנון מסוים יעלימו מהשחיינים בין 180 עד ארבעה מאות קלוריות. כמו כן גם רמת הגלוקוז בדם מצליחה לרדת לאחר שחיה, וכאשר היא מתבצעת על בסיס קבוע היא יכולה להאריך לאורך שעות.

בחירה של קורס שחיה למבוגרים

וכמו כל קורס שנבקש להעשיר את עצמנו בו, קיים מבחר גם בין קורסי השחיה למבוגרים שנוכל לבחור לעצמנו. ישנו קורס עבור מתחילים, עבור כאלו המבקשים לשפר את הסגנון ולעשות זאת בצורה אישית תוך דגש על טכניקות שונות. וכמובן שגם קיים קורס עבור מתקדמים, בו לוקחים חלק גם ספורטאים מתחומים שונים, שחייני ים, תריאטלוניים ועוד. קורס עבור שחיינים מתחילים מתפרס על פני 12 שיעורים, כל שיעור מתארך עד ל-45 דק וכולל כשבעה משתתפים.

קורסים עבור מתקדמים מתחלק כמו שציינו לשני סוגים, הראשון מתמקד בשיפור והתאמה אישית תוך בניה של כושר גופני. ואילו הקורס השני והמתקדם יותר, כולל שיפור של ארבעת סגנונות שחייה, שיפור סיבלות לב ריאה, שיפור הגמישות וכמובן הכושר. כל אחד מהשיעורים הללו מתארך עד לשישים שעות, כשמרבית הקבוצות גם נפגשות לתקופה בת חודש ולעיתים אף יותר. כמון שמלבד הקורסים הללו ניתן גם לבצע התאמה אל שיעורים וחוגים פרטיים של שחייה, אשר יעניקו לא רק מיקוד רק בשיפור הכושר הגופני אלא גם בהקניית כלים מותאמים אישית לשחיינים ויאפשרו עצמאות מוחלטת וביטחון בעת השחייה בכל מסלול שנבקש לשחות בו.

ליצירת קשר לחץ כאן

שאלות נפוצות

השחייה מהווה תרגול מצוין לכל הגוף ומפעילה מערכת לב-עורקית, נשימתית ושרירית. היא מצוינת לשיפור הכושר הגופני והבריאות הכללית, מפחיתה מתח ומחזקת את הגוף.

חשוב לבחור בבגדי ים שמתאימים למטרת השחייה ולסוג הפעילות שתבצעו. כמו כן, חשוב לבחור בבגדי ים המתאימים לצורת הגוף והמשתנים בהתאם לכושר הפיזיולוגי שלכם.

חשוב להיות זהירים ולעקוב אחר הנחיות הבטיחות כמו לא לשחות לבד, להימנע משחייה לאחר האכילה, להישמע לגופם שלנו ולעצור את הפעילות במקרה של כאבים או בעיות רפואיות.

ישנם מספר דרכים לשפר את הטכניקה שלכם בשחייה כמו לקחת שיעורי שחייה, לצפות בסרטוני הדגמה ולתרגל

דילוג לתוכן