בית הספר לשחיה הגדול בישראל

על שחייה כדרך חיים

מיסי פרנקלין, אחת השחייניות המעוטרות בשחייה העולמית, הודיעה החודש כי היא מסיימת את קריירת השחייה שלה. אנחנו בצוות השחייה של 2swim לא יכולנו להישאר אדישים לנושא והחלטנו להקדיש לה כמה מילים ואת הפוסט השבועי.

מיסי פרנקלין, כיום בת 24, מתנשאת לגובה של 188 ס"מ, ומכונה ע"י לא מעט שדרני ספורט כחייכנית של הבריכה,  הייתה רק בת 16 בפעם הראשונה שהיא קבעה שיא עולם. בשחייה העולמית מדובר דבר מיוחד, המראה את היכולת של השחיינית הזו. תחילת הקריירה של מיסי החלה בלימודי שחייה בגיל 5, בגלל שהוריה חששו שהילדה האקטיבית יתר על המידה תמצא את עצמה במים ולא תדע לשחות. מהר מאוד מיסי התאהבה בשחייה. כבר בראיונות הראשונים שלה מספרת מיסי כי החל מהשיעור השני בשחייה כתבה מכתבי אהבה על השחייה בשביל שההורים ידעו כמה היא נהנתה בשיעורי השחייה. 

בשנת 2010 החלה מיסי להתחרות ברמה הבינלאומית, וכבר באולימפיאדת לונדון 2012 הפכה לתופעה עולמית עם 4 מדליות זהב ( 2 אישיות, 2 במשחה השליחים) ועוד מדליה אחת בצבע ארד במשחי השליחים. לאורך השנים הוסיפה מיסי את שיא העולם במשחה ה 200 גב. בשנת 2012 החלה מיסי ללמוד באוניברסיטה היוקרתית של ברקלי בקליפורניה כאשר היא ממשיכה בקריירת השחייה שלה ומנצחת את אליפות המכללות (NCAA) מספר לא מבוטל של פעמים. בשנת 2016 חוותה מיסי חוסר הצלחה באולימפיאדה בעקבות סדרה של פציעות שלא הצליחה להתאושש מהם. בסדרה של ראיונות בלתי נשכחים, הודיע מיסי כי חוסר ההצלחה הוא רגעי והיא מבטיחה לחזור ובגדול.

בתחילת ינואר, כאשר הודיעה לעיתונות על סיום קריירת השחייה, התוודתה מיסי כי האהבה הראשונה של החיים שלה היתה מאז ומתמיד שחייה וכי היא מתקשה לעשות את הצעד הבא. מיסי הודיעה כי תסיים את לימודי הפסיכולוגיה שלה ויודעת כי תישאר צמודה לבריכת השחייה בצורה כזו או אחרת.

מומלץ מאוד לראות את הראיון שהוכן ע"י השחייה האמריקאית טרם אולימפיאדת 2012 על מיסי בקישור: https://www.youtube.com/watch?v=kxBHdw5LSRc

דילוג לתוכן