בית הספר לשחיה הגדול בישראל

קטנה קטנה, אבל הכי חשובה, המשקפת

לא פעם צוות המדריכים של 2Swim נשאל לגבי ציוד שחייה והחשיבות שלו. מהצד, זה נראה שלחוג השחייה אין הרבה ציוד ואין הרבה חשיבות למה באמת קונים. אז זהו, רצינו לנצל את השורות הקרובות להסביר כמה חשוב להשקיע ולשמור על ציוד השחייה. בפוסט הקרוב נדבר על המשקפת שהיא ההבדל בין שחייה מהנה ומוצלחת לשחייה שרק מחכים שתסתיים.

משקפת השחייה בעלת החשיבות הגדולה ביותר בציוד השחייה. לפעמים זה לא מובן, אבל משקפת היא ההבדל העצום בין הנאה מהשחייה לבין סבל מוחלט. משקפת אשר יושבת על העיינים בצורה נוחה, מאפשרת לראות את השיעור, את המים, לא לוחצת על איזור העיינים וכזו שלא שמים לב שהיא שם היא המשקפת האידיאלית. אז נתחיל בהמלצה הכי חמה של צוות מדריכי השחייה ב 2swim- השקיעו זמן במציאת המשקפת הנוחה. בין עם זה לילד או לכם/ן, כמה דקות בחנות הספורט על מנת למצוא את המשקפת הנוחה, למדוד, לנסות שוות את זה. ולא, המשקפת במזנון הבריכה ב 10 שקלים לא באמת נוחה, מבלי לפגעו במזנון הבריכה

אז איך מוצאים את המשקפת האידיאלית? רמז…זה לא בהכרח המחיר שהוא החשוב. כמה דברים שיש לשקול שבאים לקנות משקפת.

  • גודל המשקפת–  יש מידות שוונות של משקפות. זה הרי הגיוני שלאדם בן 40 אין את מבנה הפנים של ילד בן 5- לכן, שימו לב שאתם קונים משקפת לילד בגודל שלו. לא פעם מגיע ילד לשיעור עם מידת מבוגר ולא מבין למה כל השיעור המשקפת לא מתאימה לו.
  • נוחות על העיינים- חשוב שהמשקפת תשב בצורה נוחה על האיזור העיינים- ולא, זה לא צריך לכאוב. כלומר המשקפת צריכה להיות עשויה מחומר רך וגמיש ושמתאים למבנה הפנים שלנו. אז כן, אפשר ורצוי לבקש לרגע מבעל החנות להוציא את המשקפת מהאריזה ולנסות את המשפקת. משקפות שונות, תווי פנים שונים.
  • אנטי פוג- כי כאשר המשקפת אוטמת את איזור העיינים נוצרים אדים שמונעים מהשחיין לראות משהו, לא כל כך נעים. יש משקפות אשר העדשות שלהם מצופות חומר אנטי פוג מיוחד אשר מונע כמעט לחלוטין את האדים במשקפת.
  • משקפי מספר- כן כן, יש כזה דבר. אם השחיין מרכיב משקפיים עם מספר מסויים ניתן לרכוש משקפות מיוחדות שמגיעות עם מספר הצילינדר. במספר חנויות ניתן להשיג ובאינטרנט ניתן להזמין מראש. המשפקות הללו קצת יותר יקרות, אבל שוב, משקפת שכזו משנה את כל ההסתכלות של השחיין.

כמו תמיד,  צוות המאמנים של 2Swim ממתין לכם על שפת הבריכה, לשאלות, אימונים והרבה אהבה למים.

דילוג לתוכן