בית הספר לשחיה הגדול בישראל

סגנון החזה- לא מה שחשבנו…

 

סגנון החזה הוא אחד הסגנונות המדוברים ביותר בעולם השחייה, ובצדק. סגנון החזה בעל מורכבות טכנית גבוהה. תנועות הרגליים ותנועות הידיים בסגנון החזה מבצעות תנועות בזויות מאוד מיוחדות לסגנון שיש צורך ברמת מודעות גבוהה ביותר על מנת לבצע אותן נכון. הסגנון עצמו מחייב שילוב רב של כח בידיים וכח ברגליים, ושלא נדבר על התזמון הנכון בסגנון החזה אשר בדרך כלל נשמר לשחיינים אולימפיים…
אז למה, בעצם, מרבית בתי הספר מלמדים חזה כסגנון ראשון? ומה דעתה של רשת 2swim  בנושא?

בארץ לימודי השחייה החלו די באיחור בגלל הבעיה הגדולה ביותר של הסגנון- בריכות. כארץ טרופית שמים מתוקים תמיד היה המשאב הכי בעייתי שלה, בריכות מים היו תענוג שלא חשבו שיגיע. לכן מרבית הבריכות הראשונות בארץ כגון גורדון ( תל אביב), גלי גיל( חיפה) היו בריכות מי מלח שנשאבו ישר מהים. הרבה מהמורים רצו לנסות להקל כמה שאפשר על הלומדים והתחילו ללמד חזה שחלק משלבי הלימוד שלו היה עם ראש מעל המים ( בגלל מי המלח הלא נעימים). מה שהתחיל כהיסטוריה המשיך עד לעצם היום הזה ומרבית בתי הספר ממשיכים ללמד מה שנלמד מאז….כי ככה זה היה… וככה זה צריך להיות הלאה?

בעולם הלימוד הדברים נראים אחרת. בשלושים השנים האחרונות החלו לצאת מחקרים על התפתחות הילדים שהראו כי סגנון החתירה הוא בעל היכולת הקלה ביותר ללימוד וכי הוא מאוד בסיסי ללימוד. השילוב של העברת הידיים עם העברת הרגליים בחתירה אפשרה שלבי לימוד קלים יותר ואחוזי יישום גבוהים יותר. סגנון החזה, אם שאלתם, נלמד בדרך כלל כסגנון אחרון בגלל המורכבות הטכנית שלו. בארצות כגון ארצות הברית, אוסטרליה, גרמניה וצרפת שלבי הלימוד מתחילים בסגנון החתירה וחזה כסגנון רביעי.

אז מה קורה אצלנו ב 2swim?

  • צוות הלימוד של 2swim מתעדכן מתוכניות שחייה אמריקאיות עדכניות. להזכיר לכם כמה מדליות זהב היו לאמריקאים באולימפיאדה האחרונה? ( 16 מדליות זהב…פי 5 מהמדינה שאחריה)
  • בשנתיים האחרונות צוות הלימוד שלנו עבר השתלמויות ממאמנים בכירים אשר יצרו ביחד עם המדריכים את דרך הלימוד של בית הספר 2Swim, אשר מדגיש כי חתירה הוא הסגנון הראשון ללימוד בסדר החשיבות
  • כל מערכת הלימוד של צוות בית הספר נעה סביב  החשיבות של שיפור החתירה מההתחלה ועד לשלב שבו ניתן ללמד סגנון נוסף.

מקצוענות על שפת הבריכה? צוות 2swim  ממתין לכם.

דילוג לתוכן