בית הספר לשחיה הגדול בישראל

קורס שחיה

מודע קורס שחיה הוא בחירה טובה לעשות ספורט?

סוגים שונים של ספורט מומלצים עבור קהלים שונים באוכלוסייה, החל מפילאטיס מותאם לנשים בהריון ועד אל אימוני כוח באמצעות מכשירים שונים. אבל כאשר מדובר בחוג שחיה, מדובר לא רק בכישורי שחייה מעולים שיכולים להתאים לכל גיל מגדר ואפילו מצב רפואי, אלא ליתרונות רבים המאפשרים התמודדות מעולה בכאבים כרוניים ועד אל טראומה. שיעורים אלו נעים בין חצי שעה ועד לארבעים וחמש דקות, כשניתן לקבוע את השיעור אחת לשבוע או אחת לשבועיים. וכמובן שבריכות שחייה קיימות כיום במגוון אזורים ברחבי הארץ, החל ממטולה שבצפון ועד אל אילת שבדרום. 

קורס שחיה לתינוקות-עד כמה זה הכרחי?

שלבי גדילה של ילדים מתחילים עוד מבטן אימם ועד אל גיל עשרים ואחת, אז השרירים, העצמות ואפילו הנוירונים במוח מתעצבים בהתאם לפעולות, למידע ועד לאוכל שהם אכולים. עם זאת אחד הטרנדים שהגיעו אל המאה העשרים ואחת, הוא קורס שחיה לתינוקות החל מגיל שלוש. חוג זה מתקיים לרוב במים מחוממים ומעניק לתינוקות את הכלים ואת הבטחון בתוך המים, יחד עם התנגדות אל תנועה וחיזוק של מערך השרירים. עיסוק השחייה מאפשר חיזוק של שרירי הליבה בכל גיל, וכאשר מדובר בהתפתחות של תינוקות חיזוק שכזה הינו משמעותי על אחת כמה וכמה. 

יחד עם זאת מדובר גם בהתפתחות מוטורית ושכלית מעולה, כאשר ביצוע של מספר תנועות בזמן השחייה עוד מגיל צעיר, מאפשר התפתחות תקינה ובריאה של נוירונים אשר אמורה להשפיע לא רק על יכולות תנועה של התינוק אלא גם על יכולות ריכוז ואפילו התמצאות במרחב. לימודי שחיה שכאלו עבור תינוקות יוכל להוביל תינוקות אל כישורי שחייה מצוינים, כאלו אשר יכללו גם סנפירים ואף מרחק שחיה של ארבעה מטרים מתחת למים. 

קורס שחיה למבוגרים-מהם היתרונות?

וכאשר מדובר בקורס שחיה עבור בני הגיל השלישי, מספר היתרונות גם עבורם הוא גבוהה למדי והופך את כישורי השחיה לכישורים כדאיים במיוחד. היתרון הראשון הינו היכולת לאפשר אריכות של השרירים בזמן שחייה, דבר המאפשר שיקום מפציעות שונות אך מעל לכל עוזר גם בשמירה על היציבות. יתרון נוסף הוא תנועה אופטימלית של מנעד רחב של שרירים, כאשר פעולת השחיה גורמת לתנועה של מספר גדול של שרירים וללא צורך בכמה מכשירים או פעילויות ספורטיביות שונות. 

אבל אחד מהיתרונות החשובים והברורים שבשחייה עבור בני הגיל השלישי, היא היכולת המופלאה של המים לצמצם את משקל הגוף עד לכדי עשרה אחוז ממנו. כך בעצם מתאפשרת פעילות גופנית מצוינת ומלאה, ללא מאמץ של שרירים שונים וסיכון מינימלי של פציעות. כמו כן עבור מבוגרים הסובלים מלחץ דם גבוה, מחקרים בשנים האחרונות כבר הוכיחו כי השחייה איננה תורמת רק לשימור המפרקים והשרירים, אלא גם להורדה של לחץ הדם בצורה דרסטית במיוחד. 

להתמודד עם הכאב במים

לצד לימוד בקורס שחיה בין אם עבור בני הגיל השלישי או תינוקות, אחד מהיתרונות שבשחייה הוא היכולת להתמודד עם משקל גוף נמוך כמו שציינו ובעיקר להתמודד עם כאבים כרוניים בצורה טובה ובריאה יותר. מרבית הכאבים הכרוניים יכולים ואף מצליחים להתחזק, לאחר שחייה מותאמת אל אזור הכאב החל מכאבי גב, ועד לכאבי מפרקים או דלקות חוזרות בחלקים שונים בגוף. כלים להתמודדות עם כאבים כרוניים באמצעות שחייה, יש לקבל דרך מדריך מוסמך אשר יוכל להעניק את הליווי המתאים ולאפשר בסופו של דבר שחיה עצמאית שתאפשר התמודדות קלה עם הכאב. שחיה יכולה להיות לא רק כיף, אלא גם להעניק מרפא לכאבים מגוונים.

ליצירת קשר לחץ כאן

שאלות נפוצות

השחייה מהווה תרגול מצוין לכל הגוף ומפעילה מערכת לב-עורקית, נשימתית ושרירית. היא מצוינת לשיפור הכושר הגופני והבריאות הכללית, מפחיתה מתח ומחזקת את הגוף.

חשוב לבחור בבגדי ים שמתאימים למטרת השחייה ולסוג הפעילות שתבצעו. כמו כן, חשוב לבחור בבגדי ים המתאימים לצורת הגוף והמשתנים בהתאם לכושר הפיזיולוגי שלכם.

חשוב להיות זהירים ולעקוב אחר הנחיות הבטיחות כמו לא לשחות לבד, להימנע משחייה לאחר האכילה, להישמע לגופם שלנו ולעצור את הפעילות במקרה של כאבים או בעיות רפואיות.

ישנם מספר דרכים לשפר את הטכניקה שלכם בשחייה כמו לקחת שיעורי שחייה, לצפות בסרטוני הדגמה ולתרגל

דילוג לתוכן