קבוצות שחייה

מהם היתרונות בשחייה בקבוצה? איפה ניתן להירשם לקבוצת שחייה? מה עדיף לילדים – שיעורי שחייה פרטיים או שיעורי שחייה בקבוצות?

ישנם שיגידו כי שיטת לימוד הפועלת על מודל "אחד על אחד" הנה יותר אפקטיבית בעקבות היחס האישי. אולם לא פעם לימוד בקבוצה הנו יעיל ביותר היות ובקבוצה אנו נחשפים לטכניקות של אחרים ומתוודעים לאנשים שונים מאתנו להם השקפת עולם שונה.

כבר מילדות קיים הצורך בהשתייכות לקבוצה כאשר הלימוד לרוב מבוסס על חיקוי. לימודים בקבוצות הנם מאוד מקובלים במערכת החינוך וכן בעולם הספורט. בענף השחייה למשל, ניתן להירשם הן לשיעורי שחייה לילדים והן לשיעורי שחייה למבוגרים הנערכים בקבוצות שחייה ברמות שונות.

חשיבות שחייה בקבוצות לכלול גם היבט פסיכולוגים

הבחירה של בני האדם להיות חלק מחברה היא בחירה מודעת, בחירה שמלמדת אותנו שהמין האנושי באופן כללי, אוהב להיות חלק מקבוצה.

על אף ששיעורים פרטיים, כשמם כן הם – פרטיים ויכולים לקדם את התלמיד באופן ניכר, ישנם מקרים בהם הלימוד הנו יעיל יותר דווקא כחלק מקבוצה. ההשתייכות לקבוצה מעודדת ערכים כמו מוטיבציה, סולידריות, מאמץ משותף וכו'. כמו כן, בקבוצה קיים אלמנט התחרותיות שגם הוא מאוד מדרבן. רוב האנשים ינצלו את השתייכותם לקבוצה כדי להתקדם, להשתפר ולהיות טובים יותר.

בעזרת קבוצה אתה יכול למדוד את יכולותיך ביחס לאחרים, נתון אשר יעניק לך תמונת מצב רחבה על כישוריך ועל כישוריהם של חבריך. לכן גם בענפי הספורט השונים, כמו בענף השחייה מעודדים מאפיינים כמו מוטיבציה, תחרותיות וסולידריות שמתקיימים בקבוצה, ולכן מעבירים שיעורי שחייה לילדים ושיעורי שחייה למבוגרים בקבוצות שחייה.

יתרונות אימון בקבוצה

לאימון בקבוצת שחייה ישנם יתרונות רבים אשר מושפעים לא פעם מהאינטראקציה בתוך הקבוצה. על מנת שאינטראקציה כזו תהיה חיובית ותורמת הן להתפתחות היחיד והן לתהליך הלמידה, ישנה חשיבות רבה למקצועיותו של המאמן.

אצלנו ב – 2SWIM ניתן להירשם לשיעורי שחייה לילדים ושיעורי שחייה למבוגרים בקבוצת שחייה או לחלופין להירשם לשיעורים פרטיים. כאשר כל שיעורי השחייה שלנו מועברים על ידי צוות מאמנים מוסמך ומקצועי.

להרשמה ולפרטים נוספים צרו קשר כעת במספר 054-7880545 או השאירו פרטיכם כאן ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

 

מאמרים דומים באותו נושא

שחייה לא לומדים מהמציל

בעבר, מציל הבריכה, האיש החשוב והחזק בבריכה היה אחראי על לימודי השחייה בבריכה. המציל היה מלמד, מתקן והיה הסמכות בבריכה בלימודי השחייה. עם השנים קצת השתנו החוקים וקמו בתי ספר לשחייה שמיועדים ללמד שחייה. כבית הספר הגדול בארץ ללימודי שחייה, אנחנו יודעים ללמד שחייה ואנחנו אוהבים את זה.  אלפי ילדים ומעל עשור של ניסיון הביאו […]

לקרוא בהרחבה

על שחייה כדרך חיים – כי לפעמים הדרך הופכת להיות משהו אחר לגמרי

מיסי פרנקלין, אחת השחייניות המעוטרות בשחייה העולמית, הודיעה החודש כי היא מסיימת את קריירת השחייה שלה. אנחנו בצוות השחייה של 2swim לא יכולנו להישאר אדישים לנושא והחלטנו להקדיש לה כמה מילים ואת הפוסט השבועי. מיסי פרנקלין, כיום בת 24, מתנשאת לגובה של 188 ס"מ, ומכונה ע"י לא מעט שדרני ספורט כחייכנית של הבריכה,  הייתה רק […]

לקרוא בהרחבה