קבוצות שחייה

מהם היתרונות בשחייה בקבוצה? איפה ניתן להירשם לקבוצת שחייה? מה עדיף לילדים – שיעורי שחייה פרטיים או שיעורי שחייה בקבוצות?

ישנם שיגידו כי שיטת לימוד הפועלת על מודל "אחד על אחד" הנה יותר אפקטיבית בעקבות היחס האישי. אולם לא פעם לימוד בקבוצה הנו יעיל ביותר היות ובקבוצה אנו נחשפים לטכניקות של אחרים ומתוודעים לאנשים שונים מאתנו להם השקפת עולם שונה.

כבר מילדות קיים הצורך בהשתייכות לקבוצה כאשר הלימוד לרוב מבוסס על חיקוי. לימודים בקבוצות הנם מאוד מקובלים במערכת החינוך וכן בעולם הספורט. בענף השחייה למשל, ניתן להירשם הן לשיעורי שחייה לילדים והן לשיעורי שחייה למבוגרים הנערכים בקבוצות שחייה ברמות שונות.

חשיבות שחייה בקבוצות לכלול גם היבט פסיכולוגים

הבחירה של בני האדם להיות חלק מחברה היא בחירה מודעת, בחירה שמלמדת אותנו שהמין האנושי באופן כללי, אוהב להיות חלק מקבוצה.

על אף ששיעורים פרטיים, כשמם כן הם – פרטיים ויכולים לקדם את התלמיד באופן ניכר, ישנם מקרים בהם הלימוד הנו יעיל יותר דווקא כחלק מקבוצה. ההשתייכות לקבוצה מעודדת ערכים כמו מוטיבציה, סולידריות, מאמץ משותף וכו'. כמו כן, בקבוצה קיים אלמנט התחרותיות שגם הוא מאוד מדרבן. רוב האנשים ינצלו את השתייכותם לקבוצה כדי להתקדם, להשתפר ולהיות טובים יותר.

בעזרת קבוצה אתה יכול למדוד את יכולותיך ביחס לאחרים, נתון אשר יעניק לך תמונת מצב רחבה על כישוריך ועל כישוריהם של חבריך. לכן גם בענפי הספורט השונים, כמו בענף השחייה מעודדים מאפיינים כמו מוטיבציה, תחרותיות וסולידריות שמתקיימים בקבוצה, ולכן מעבירים שיעורי שחייה לילדים ושיעורי שחייה למבוגרים בקבוצות שחייה.

יתרונות אימון בקבוצה

לאימון בקבוצת שחייה ישנם יתרונות רבים אשר מושפעים לא פעם מהאינטראקציה בתוך הקבוצה. על מנת שאינטראקציה כזו תהיה חיובית ותורמת הן להתפתחות היחיד והן לתהליך הלמידה, ישנה חשיבות רבה למקצועיותו של המאמן.

אצלנו ב – 2SWIM ניתן להירשם לשיעורי שחייה לילדים ושיעורי שחייה למבוגרים בקבוצת שחייה או לחלופין להירשם לשיעורים פרטיים. כאשר כל שיעורי השחייה שלנו מועברים על ידי צוות מאמנים מוסמך ומקצועי.

להרשמה ולפרטים נוספים צרו קשר כעת במספר 054-7880545 או השאירו פרטיכם כאן ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

 

מאמרים דומים באותו נושא

הפרעות קשב ושחייה

הפרעות קשב וריכוז – איזו שיטת טיפול אלטרנטיבית קיימת בשביל להקל על הסובלים מהן? כיצד לימוד שחיה תורם לבעלי הפרעות קשב? האם חוג שחייה הנו יעיל בטיפול בהפרעות קשב אצל ילדים? למרבה הצער, הפרעת קשב וריכוז הינה תופעה אשר הופכת להיות שכיחה יותר ויותר בקרב ילדים בשנים האחרונות. אם בעבר ההתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז […]

לקרוא בהרחבה

חוגי השחייה- לא תמיד אפשר לדעת לאיפה הדרך תוביל?

הפעם נעסוק בדרך בה שיעורי השחייה וחוגי השחייה יכולים להוביל לרומן בלתי נשכח. כן כן, שאתם מביאים את הילד לשיעורי השחייה וחוגי השחיייה ב 2Swim תזכרו את השורות הבאות. קייטי לדאקי, השחיינית האמריקאית הטובה ביותר בכל הזמנים, בעלת מספר בלתי נתפס של מדליות זהב אולימפיות ומספר רב של שיאי עולם, סיפרה השבוע בראיון טלוויזיוני על […]

לקרוא בהרחבה