תרגילים ללימוד שחייה על הגב

1. גלישה במים על הגב, ללא ביצוע תנועות כלשהן.
2. ביצוע תנועות רגליים על הגב תוך כדי שהידיים מחזיקות בדופן הבריכה.
3. גלישה על הגב, עבודת רגליים בסגנון חתירה.
4. גלישה על הגב. ידיים ישרות לצידי הגוף תוך כדי ביצוע עבודת רגליים. הידיים מבצעות תנועות תמיכה בטווח מצומצם (ללא הוצאת הרגליים מהמים).
5. גלישה על הגב, עבודת רגליים בסגנון חתירה. חתירה עם יד ימין עד המותניים. גלישה תוך שילוב עבודת רגליים, ידיים ישרות לצידי הגוף.
6. כמו בתרגיל 5, תוך ניסיון לאחר תנועת חתירה להעביר את היד מעל המים למצב התחלתי.
7. לנסות לשחות בסגנון חתירה על הגב מרחק של 5 – 10 – 15 מטר.כאשר לומדים לשחות על הגב, חשוב להקפיד לא לבצע טעויות נפוצות הבאות:
1. גוף השחיין מכופף באזור האגן, הוא כאילו "יושב" בתוך המים. ניתן לשפר: ע"י חזרה על התרגילים לעיל.
2. שחיין עובד עם הרגליים בלי לכופף אותן בברכיים. ניתן לשפר: ע"י שחייה על הגב ועל הבטן תוך שימוש בעבודת רגליים בלבד.
3. מניחים את הידיים על המים בצורה רחבה או צרה מדי.
4. תנועת החתירה מתחילה מוקדם מדי, כאשר כף היד עוד לא נמצאת במלואה בתוך המים. ניתן לשפר: חזרה על תרגילים 5 ו-6, שחייה רגועה תוך ריכוז בשיפור סגנון.

מאמרים דומים באותו נושא

שחייה לילדים בגבעת שמואל

למי מתאימים שיעורי שחייה לילדים בגבעת שמואל? מי מציע אותם? ומה הם כוללים? כולנו יודעים עד כמה פעילות גופנית תורמת לנו לא מעט, הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הנפשי. הדבר נכון גם כשמדובר בילדים. באפשרותה של פעילות גופנית לתרום רבות לילדים מכל סוג ומכל גיל כאשר בין הפעילויות הפופולריות והיותר מועילות, שחייה תופסת את אחד […]

לקרוא בהרחבה

כללי זהירות בבריכה

אם בריכת השחייה לא מתוחזקת כראוי, המים בבריכה עלולים להכיל מגוון של חיידקים או וירוסים, אשר חלקם יגרמו לבעיות בריאות כמו דלקות אוזניים, אף, גרון, ואפילו פגיעה בבריאות הפה. מקורות פוטנציאליים לזיהומים בבריכה יכולים להיות: אנשים ששוחים להנאתם או משתתפים יחד אתכם בשיעורי שחיה; לטאות וחרקים שטבעו במים; פסולת מהסביבה שגלשה למים, כמו עלים, דשא […]

לקרוא בהרחבה