בית הספר לשחיה הגדול בישראל

חשיבות השחייה

מהם יתרונות השחייה ביחס לענפי ספורט אחרים? כיצד השחייה חשובה לגוף שלנו ואילו פעילויות ניתן לבצע? והאם שחיה מתאימה לכל גיל?

אין זה סוד שפעילות גופנית חשובה לאין שיעור לבריאות הגוף, יחד עם זאת, פעילות גופנית הנה שם כולל לענפי ספורט שונים, אם כך, לאור ההיצע הרב, איך נוכל לבחור את הספורט שלנו הכי מתאים? כמו בכל תחום גם פה נדרש מחקר מקדים הכולל העדפות אישיות ושקלול יתרונות של ענף ספורט מסוים על פני ענפים אחרים. אחד מענפי הספורט המועדפים על אנשים בכל הגילאים הנו ענף השחייה ואילו לא די בכך, תרומת הפעילויות השונות המסופקות לגופנו בעת השחייה הנה מרובה – תודות לה גופנו מפיק יתרונות רבים, בריאותיים ואחרים.

הבה ונסקור את חלקם:

חיזוק השרירים

שחייה הנה פעילות אשר מחזקת ומאריכה את השרירים – אך בניגוד לענפי ספורט אחרים, היא עושה זאת ללא זעזועים או הפעלת עומס רב באופן פתאומי, כגון אלו העלולים להיגרם בעת ריצה, כדורסל וסוגי התעמלות נוספים. למעשה, בעת פעילות השחייה, החיזוק של כלל השרירים בגוף נעשה על ידי ניצול תכונות המים – ביניהם התנגדותם הטבעית. במהלך השחייה אנו משתמשים בכל הגוף כדי לנוע דרך המים, פעולה הקשה לאין שיעור לעומת פילוח האוויר בעת התנועה היום יומית שלנו. אנו למעשה נעים על ידי הדיפת המים לצדדים כאשר המים מתנגדים לתנועה ומפעילים כוח נגדי, מה שמאפשר לנו את חיזוק השרירים, הארכתם, ואף שיפור גמישותם.

חשיבות השחייה להרפיית הגוף

למים ישנם סגולות אורטופדיות ובריאותיות רבות, ועל כן שחייה הנה פעילות גופנית משחררת מתחים ועוזרת בהרפיית הגוף והשרירים. בנוסף השחייה היא ספורט טיפולי ועל ידי שימוש בטכניקה נכונה, ניתן לטפל בבעיות בריאותיות רבות וכן לשפר את תהליכי הנשימה בצורה מרבית, לסייע בכאבי גב ועוד.

2swim – שיעורי שחייה מקצועיים לכל גיל

חשיבות השחייה לבריאות הגוף הנה בלתי מעורערת, אך חינוך לפעילות גופנית בכלל ולשחייה בפרט תורם רבות גם לפיתוח הרגלים נכונים אצל אנשים מכל הגילאים. על מנת להפיק מהשחייה את מירב היתרונות חשוב להשתמש בטכניקת שחייה איכותית – ועל כן מומלץ להיעזר במדריכים מקצועיים ומנוסים שיוכלו לקחת אתכם בנתיב הנכון, באופן מותאם ליכולת שלכם, ולהקנות לכם הרגלים נכונים ובטוחים.

אנו ב-2swim מציעים מגוון פעילויות בתחום השחייה המועברות על ידי צוות מדריכים מוסמכים ביניהם שיעורי שחייה, שחיית מאסטרס, קייטנות, חוג טריאתלון ועוד.

הנכם מוזמנים לבחון את הפעילויות השונות שאתר, אתם, ילדיכם ונכדיכם תוכלו ליהנות מהן תוך אימוץ יתרונות רבים הנובעים כולם מהכרת חשיבות השחייה. הצטרפו גם אתם לפעילויות השחייה המגוונות של בית הספר לשחייה 2swim ושפרו את איכות החיים שלכם ושל היקרים לכם באופן משמעותי!

לפרטים והרשמה צרו קשר עוד היום בטלפון 054-7880545 או לחצו כאן >> להשארת פרטים.

דילוג לתוכן